خواص درمانی به صورت علمی

ابتدای این نوشته را با طرح یک سوال آغاز میکنیم،چگونه میشود که سنگ ها خواصیت درمانی جسمانی و روحانی برای ما داشته باشند؟

سنگ ها و کانی ها سالیان سال تحت فشار و حرارت در اعماق زمین و در شرایطی قرار گرفتند که پس از بیرون رانده شدن از بستر زمین ویا نزدیکی آن و سرد شدن طی مدت مخصوصی به سنگ های قابل تراش و یا غیره تبدیل میشوند که چشم هر فردی را خیره میکنند.

از رد پای تاریخ مشخص است که این کاربرد مذکور یعنی سنگ درمانی سابقه ای طولانی و پشتوانه علمی دارد.

قوم های زیادی بر اساس آداب و رسوم مخصوص خود جسد عزیزان خود و پادشاهان و اشراف زادگان و ثروتمندان را با جواهرات به خاک میسپردند.

این اعتقاد در مکاتب و مذاهب گوناگون نیز رواج و کاربرد دارد و در کتب ادیان آسمانی از بعضی از سنگ ها نیز یاد شده و در کتب ثانویه دینی خواص و تاثیراتی را هم برای آن ذکر کرده اند.

در مراسمات در مناسک،مدیتیشن،معابد،تخت و تاج و مشتقات سلطنتی،فلاسفه و اقشار مختلف،هنرمندان و حزب ها و گروه های اجتماعی نیز از دیرباز تا کنون توجه ویژه ای به جواهرات و کاربرد آن ها داشته اند.

در ایران از ابتدای کشف و کنکاش بشر و تولد اولین تمدن ها ایرانیان توجه زیادی به جواهرات و کاربرد و انرژی آنها داشته اند.

پیشنهاد میشود برای از نزدیک دیدن این میراث ملّی و اطلاعات بیشتر در رابطه با تاریخ جواهرات ایران باستان حتما سری به موزه جواهرات مّلی بزنید و لذت کافی را به ارمغان ببرید.

اندیشمندان ایرانی فلاسفه،هنرمندان،دانشمندان،شعرا و اقشار زیادی از کشور خودمان در رابطه با سنگ درمانی کتب تالیف کرده و شعر گفته و به بحث گذاشته اند.

در یونان و روم باستان هم به همین شکل چنین تفکرات و منابعی وجود داشته.

اما نکته قابل توجه در یونان و روم باستان این است که بر خلاف ایران باستان و مصر باستان قدرت خرید و استفاده اکثریت مردم نسبت به جواهرات ضعیف تر بوده.

در این دو تمدن باستانی نیز سنگ درمانی توجه خردمندان و فلاسفه و شعرا را به خود جلب و مقالاتی انگاشته و از خود بر جای گذاشته اند.

در مصر باستان هم در مقبره های فراعنه و در تشکیلات حکومتی و در لباس و تزيینات منازل و کاخ ها و در اهرام ثلاثه کاربرد فراوان و قابل تأملی داشتی در حدی که واردات سنگ به صورت عظیم به کشور خود داشته اند.

کاهنان معابد هم احترام ،تبلیغ و توجه خاصی به گوهر ها داشته و اهمیت و تاثیرات خاصی برای آنان قایل بودند.

در علوم کهن و در مراسمات جادوگری و در طلسمات هم از انرژی و قدرت و فرکانس سنگ ها و همچنین ارتباط آنان با کواکب سبعه استفاده میکردند که البته مختص به مصر نبوده.

پایه علمی

در بسیاری از استفاده خواص سنگ ها پایه های علمی موجود است.

سنگ ها دارای ترکیبات شیمیایی طبیعی هستند که بشر از همان به صورت کاربردی و علمی برای درمان هدف مورد نظر استفاده کرده و میکند.

به طور مثال از پودر لاجورد یا همان خرد کردن این سنگ دارویی تهیه میکردند اطباء که ضد اسهال و استفراغ بوده و یا از گوهر سنگ یاقوت سرخ برای ترکیباتی که داراست استفاده میشده در بیماری کم خونی و یا از سنگ زمرد بخاطر ترکیبات ویژه آن در کم سویی و ضعیف بودن چشم بهره میبردند،از آمیتیست این گوهر چشم فریب در یونان باستان بخاطر ترکیبات خاصی که دارد در جلوگیری از اعتیاد و مست نشدن با نوشیدنی الکلی و موارد دیگر استفاده میشد.

بحث دیگر ما تاثیر رنگ ها بر انسان است که امروزه در روان شناسی بالینی کاربرد دارد و انسان کاربرد فراوان و بهره ممتازی از آن میبرد و به اثبات علمی رسیده است.

در نوع دیگر فرکانسی است که سنگ ها بر اساس ویژگی های منحصر بفردشان از خودشان ساطع میکنند و بر ما تاثیرات قوی میگذارند و در کنار مکمل های ویژه خود در بسیاری از متود ها نقش کاتالیزگر را ایفا میکنند.

در بعضی از سنگ ها هم ما به صورت قابل مشاهده مدارات مغناطیسی را داریم که امروزه مغناطیسم درمانی و مدارهای مغناطیسی به لطف پیشرفت علوم متافیزیک به کمک انسان در بهبود شرایط آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.